DR. ÖĞR. ÜYESİ MUSTAFA EMRE AKÇAY

Müdür Mesajı:

Meslek Yüksekokulumuz üniversitemizin kurulmasıyla birlikte çalışmalarına başlamış olup; bünyesindeki İnsansız Hava Aracı Teknolojisi ve Operatörlüğü Programı ile çalışmalarını sürdürmektedir. Meslek Yüksekokulumuzun amacı  üniversitemiz misyon ve vizyonuna uygun şekilde sahada etkin çalışan, takım ruhunu benimsemiş ve gerek donanım gerek yazılım yetkinliğine sahip teknikerler yetiştirmektir.

Bu kapsamda yenilikçi bir yaklaşım takip edilerek güncel çalışma alanlarına uygun programlar oluşturulmaktadır. Bu programlar alanında uzman öğretim elemanları, zengin ders içerikleri ve güncel laboratuvarlarla kurulmaktadır İnsansız Hava Aracı Teknolojisi ve Operatörlüğü Programıyla başlatılmış olan bu yenilikçi anlayış gün geçtikçe etkili şekilde devam etmektedir. Böylelikle öğrencilerimiz günün gereklerine uygun çalışma alanlarında yetiştirilmekte aynı zamanda az sayıda bölüm/öğrenci sayısı ile öğrencilerimize butik bir öğrenim fırsatı sunulmaktadır.

Öğrencilerimizin dersler ve laboratuarlarda takım çalışmaları, 3+1 öğretim modeli ile işbaşında öğrenim, ders içerikleriyle sertifika alma ve projelerle teknoloji yarışmalarına katılma imkânları mevcuttur. Ayrıca öğrencilerimiz Erasmus+ kapsamında yapılmış anlaşmalarla yurt dışındaki üniversitelere de dönemlik gidebileceklerdir.

Teknolojik, çağın gereklerini yakalamış derslik ve laboratuarlarda, zengin bir ders içeriğiyle, alanında uzman öğretim elemanları ve daha birçok fırsatla butik bir öğrenim için sizleri de Sivas Meslek Yüksek Okulumuza bekliyoruz.